FeedDinner 2018
Телеканал UBR. Яблука стануть дешевшими. Як мінімум на 15-20 відсотків. Вже у цьому сезоні. Принаймні так кажуть аналітики. І пояснюють - через багатий урожай фрукту. Адже зберуть його садівники на 5 % більше, ніж минулого року. Тобто понад мільйон тонн. Це попри примхи погоди – сильні морози та жахливу спеку. Бо на весні посухи не було, коли тривав період вегетації яблук.

Наразі на гуртовому ринку за кіло продукції раннього вітчизняного сорту просять від 5 гривень. Імпортні – дорожчі. До слова, зниженню розцінок сприятиме і те, що в Польщі, і в Росії, куди ми зазвичай імпортуємо яблука, своїх вродило ще більше. Тож доведеться їсти самим.

Андрій Ярмак, аналітик аграрного ринку: "Друга причина, це вступ Росії до Світової організації торгівлі, що призведе до зниження імпортного мита, і звичайно, українському яблуку буде важче конкурувати на ринку як раз Російської Федерації. В наслідок чого українським експортерам доведеться знижувати ціну на яблуко, яке постачається до Росії. І, відповідно, більша кількість більш дешевого яблука буде доступна на ринку України"
FeedDinner 2018