FeedDinner 2018
УНН. Питне водопостачання України майже на 80% забезпечується за рахунок використання поверхневих вод. Разом з тим більшість водних об'єктів за класом якості води відноситься до забруднених і дуже забруднених. Про це сказав сказав Секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв, коментуючи плани Уряду щодо модернізації систем водопостачання, повідомили УНН у прес-службі РНБО.

За словами Секретаря Радбезу, підземні води України в багатьох регіонах за своєю якістю не відповідають нормативним вимогам.

Клюєв також відзначив, що до останнього часу жителі майже 1200 населених пунктів України (розташовані в 15 областях) частково або повністю споживають привізну воду. Лише 25% сільських населених пунктів України і 83% міських забезпечені централізованим водопостачанням, повідомив Секретар РНБОУ.

"В останні десятиліття постійно погіршується і якість забезпечення водою жителів міст з централізованим водопостачанням. По-перше, все більше зношуються водопровідні комунікації - сьогодні їх знос оцінюється в 55%. По-друге, погіршується стан самих джерел водопостачання - більшість річкових басейнів України вже в тій чи іншій мірі забруднені", - сказав Клюєв. За його словами, постійне накопичення побутових та промислових відходів у останні десятиліття також вкрай негативно впливає на стан водних ресурсів України.

Клюєв також нагадав, що для виконання завдань з розвитку вітчизняного сільського господарства надзвичайно важливо відновити меліораційний потенціал України. Він також зазначив, що і постійне потепління клімату буде негативно впливати на забезпеченість водою південних регіонів країни. "Всі ці фактори влада враховує і системно підходить до вирішення проблем забезпечення України водними ресурсами", - сказав Клюєв.

"Йдеться про найважливіше - здоров'я нації, саме тому Президент України наполіг на реалізації національного проекту "Якісна вода", який також покликаний зробити значний внесок у забезпечення населення якісною питною водою", - підкреслив Секретар Ради національної безпеки і оборони
FeedDinner 2018