FeedDinner 2018
УНН. Ф’ючерсні котирування світових бірж показують, що через 3-6 місяців прогнозується невелике зростання цін у межах 10% на всі види продукції. Це темп здорожчання невисокий порівняно з тим, що є на сьогодні. Проте, якщо говорити про збільшення цін на внутрішньому українському ринку, у середньому зростання цін на всі види продовольства може встановитися за сезон на 10-15%. Про це в ексклюзимвному коментарі УНН розповів президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.

"Зростання цін на продовольчі товари викликано насамперед зміною ціни на зернові культури. Якщо дивитися на світовий ринок, то майже на 40% подорожчали у світі пшениця й кукурудза порівняно з відповідним періодом минулого року. Відповідно, і в Україні змінилися ціни на зернові культури. Звісно, не на 40%, але в межах 20-25% подорожчали ячмінь, пшениця та кукурудза. Це все позначається на вартості таких продуктів як хліб, молоко, м‘ясо, крупи", – зазначив співрозмовник агентства.

Л.Козаченко також зауважив, що не варто забувати, якою є ціна на енергоносії, що також є важливою складовою собівартості цієї продукції.

"Якщо подивитися на ф’ючерсні котирування Чикагської біржі або європейської, то можна побачити, що через 3-6 місяців прогнозується невелике зростання в межах 10% на всі види продукції. Це означає, що до тих 40%, на які у світі вже підвищились ціни, можливе ще десятивідсоткове зростання. Це темп здорожчання невисокий проти того, що є на сьогодні", – наголосив він.

Проте, за словами екскперта, якщо говорити про зростання цін на внутрішньому українському ринку, у середньому воно може становити за сезон 10-15%.

Нагадаємо, за даними Мінекономіки, за період 10-14 серпня в Україні вартість соціально значимих продуктів збільшилася в середньому на 0,1-1,6%, зокрема на цукор – на 1,2%.

Найбільше подорожчали рис (1,6%), цукор (1,2%), картопля нового врожаю (1,1%), гречана крупа та яйця (0,7%), сметана жирністю 15% (0,3%), борошно вищого гатунку й сало (0,2%), яловичина, свинина, куряче філе, масло вершкове (жирністю 72-73%) і бензин марки А-95 (0,1%).

Ціна хліба пшеничного, житнього та житньо-пшеничного, макаронних виробів, варених ковбас першого сорту, молока (жирністю 2,5%), м'якого сиру (жирністю 9%), соняшникової олії та дизельного палива залишалася незмінною. Варто відзначити, що деякі овочі подешевшали. Серед них – ріпчаста цибуля (-4,6%), морква (-2,3%) і капуста (-1,9%).

Водночас, за данними Національного банку України, відомство належним чином справляється із завданням управління ціновою динамікою, але в найближчі місяці можливе підвищення темпів інфляції.

"Складна ситуація на зовнішніх ринках стримує підвищення показників економічного розвитку України ... Учасники наради не виключили деяке підвищення темпів інфляції в наступні місяці, що може бути пов'язане із сезонними факторами та можливим прискоренням зростання цін на світових ринках продовольчих товарів", – повідомляється на веб-сайті НБУ
FeedDinner 2018