FeedDinner 2018
UBR. У вересні на українців чекає подорожчання. У Нацбанку припускають підвищення темпів інфляції. Бо ціни на продовольчі товари у світі зростають. Лише за липень вартість продуктів збільшили на 6 %. Зокрема, зерно на 17, а цукор – на 12 %. Експерти припускають, що такі тенденції триватимуть і восени. Тим паче, в Україні вже традиційно з вересня дорожчають овочі, фрукти, молочні товари та м'ясо.

Олександр Жолудь, експерт з економічних питань: "Якщо ми кажемо про вересень то зазвичай в нас зростання було біля одного відсотку, починає зростати вартість відгодівлі худоби, що відповідно впливає на вартість молока та м'яса і звичайно в сезон овочі та фрукти - вони значно дешевші, ніж вони є поза сезоном".

Леонід Козаченко, голова ради підприємців при Кабміні: "Не буде великим здорожчення, тому що не дивлячись на те, що в багатьох регіонах у нас погода знищила врожай, але в інших регіонах він непоганий, за рахунок цього таких якихось великих скачків в 40-50% не буде. Це десь буде в межах 10-15% здороження".

Саме на 10-15 % у середньому може подорожчати і споживчий кошик, кажуть експерти. Свинина, телятина та курятина восени коштуватимуть на 15 % більше, ніж нині. Олія та цукор на 10%, хліб, молоко, сир і кефір на 15-20%, гречка на 7-10 %. Проте зростання буде поступовим. Пік цін настане уже взимку. На кінець року, за прогнозами експертів, інфляція становитиме до 5 % ВВП країни
FeedDinner 2018