FeedDinner 2018
Мінагропрод. В Україні зростає кількість охочих навчатися в аграрних ВНЗ. Так, у цьому році на одне місце денної форми навчання претендували 7 абітурієнтів. Загалом же за державним замовленням до аграрних вишів вступило понад 13 тисяч студентів. Про це сьогодні повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк під час наради керівників ВНЗ відомства.

«Під час цьогорічної вступної кампанії до аграрних ВНЗ за державним замовленням вступило понад 13 тисяч абітурієнтів. При цьому вдалося зберегти обсяги державного замовлення та фінансування на рівні минулого року. А 12 вишів аграрного спрямування навіть збільшили його. Однак хочу наголосити, що ВНЗ повинні планувати державне замовлення відповідно до потреб регіонів та можливості подальшого працевлаштування випускників. А Міністерство подбає про те, щоб технічно переоснастити виші, аби вони відповідали вимогам часу», − зазначив Міністр.

Очільник відомства зауважив, що в Україні поступово зростає престижність аграрної освіти. Так, цьогоріч конкурс у ВНЗ аграрного спрямування на освітньо-кваліфікаційний рівень «бакалавр» становив у середньому 7 чоловік на місце. А 6 вишів перевищили цей показник.

«Окрім популярних раніше економічних спеціальностей, в аграрних ВНЗ зростає зацікавленість до таких напрямів підготовки, як агрономія, переробка продукції, тваринництво, ветеринарна медицина. І це дуже важливо, адже в Україні зростає виробництво харчової продукції. Відповідно зростає кількість кваліфікованих кадрів», − наголосив Микола Присяжнюк.

Також, за словами Миколи Присяжнюка, міністерство ініціює створення Консультаційної ради щодо актуальних питань аграрної освіти, до якої увійдуть керівництво аграрних ВНЗ та профільних громадських організацій. Це дасть можливість скоріше адаптувати освіту до вимог реального виробництва
FeedDinner 2018