FeedDinner 2018

DW. Федеральна канцлерка Німеччини Анґела Меркель після візиту до Києва вчергове висловила сподівання на розв’язання української кризи шляхом перемовин. "Треба говорити один з одним. Тут є лише політичне рішення. Жодного військового рішення конфлікту не буде", - заявила вона в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD, яке вийде в ефір ввечері у неділю, 24 серпня, передає інформагентство dpa. При цьому Меркель привітала зустріч між українським та російським президентами Петром Порошенком та Володимиром Путіним, що відбудеться у Мінську 26 серпня у присутності представників ЄС.

Меркель наголосила та тому, що "хоче знайти такий шлях" виходу з кризи, "який би не спричинив шкоди Росії", цитує главу німецького уряду агентство. Канцлерка, зокрема, наголосила на необхідності вирішення газового конфлікту між Москвою та Києвом. "Я ще не бачу тут екстреного сигналу тривоги, але час не терпить, треба завершувати перемовини", - сказала глава уряду ФРН.

Водночас канцлерка знову закликала українське державне керівництво до активної реалізації реформ навколо децентралізації влади в країні, передаючи більше повноважень зі столиці в регіони.

Питання НАТО для України не на часі

Меркель також наголосила на необхідності дати українському народу можливість самому визначитись щодо подальшого шляху розвитку держави. За словами канцлерки, якщо цей шлях має привести Київ до створеного Росією Митного союзу, Євросоюз не робитиме з цього "величезний конфлікт", повідомляє AFP. Водночас територіальну цілісність України у будь-якому разі має бути збережено, сказала Меркель.

Глава німецького уряду також зазначила, що питання членства України в НАТО сьогодні не на часі. Водночас Меркель зауважила, що Північноатлантичний альянс, тим не менш, може запропонувати Україні "певну кооперацію".

Що стосується побоювань військової агресії в країнах Балтії, які є членами НАТО, канлерка висловила впевненість, що Альянс попіклується "про наявність в регіоні можливостей для миттєвої реакції у разі загрози".

Нагадаємо, в суботу, 23 серпня, Меркель уперше після початку масових протестів в Україні восени 2013 року відвідала Київ. Вона провела зустрічі з президентом України Петром Порошенком, главою уряду Арсенієм Яценюком та мерами низки українських міст

FeedDinner 2018