FeedDinner 2018

Свинарі України. «Серйознішої проблеми ніж АЧС — нині немає!», — заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий під час екстрених зборів щодо питання поширення африканської чуми свиней в Україні, які відбулися сьогодні в Києві.

«Усі сили треба спрямовувати на вирішення цієї проблеми. Чекати нічого, оскільки взагалі можемо втратити галузь свинарства», — наголосив він.

В обговоренні плану дій, націленого на підвищення ефективності боротьби з «африканкою» взяв участь Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, очільник Департаменту тваринництва при Мінагрополітики Микола Кваша, представники Асоціації «Свинарі України» та господарств-учасників об’єднання. Учасники узгодили важливі кроки:

створення мобільних груп для ліквідації спалахів АЧС (за регіональним принципом), до складу яких увійдуть представники національної поліції та фахівці ветеринарних органів.

запровадження деталізованого протоколу дій під час ліквідації спалаху, до якої залучені представники різних служб. Відтак, кожна з них нестиме відповідальність за виконану роботу.

використання мобільних крематорів для ефективної утилізації поголів’я в осередках спалаху.

Крім того, Міністр запропонував виплачувати компенсацію за втрачене поголів’я не лише присадибникам, а й підприємствам. Так, частка відшкодування залежатиме від рівня біобезпеки свинокомплексу.

До того ж, зміни потрібні й на законодавчому рівні. До роботи над ними долучаться фахівці Мінагрополітики, Держпродспоживслужби, а також представники Асоціації «Свинарі України».

«Проблема АЧС в Україні «давня» — боремося з хворобою з 2012-го. Але нарешті її розглядають як загрозу продовольчій безпеці України. Мінагрополітики і Держпродспоживслужба сприймають АЧС як проблему №1, робота над якою вимагає цілого комплексу заходів. Але, разом з тим, є чітке бачення того, як «розплутати клубок». До того ж, вирішення проблем можливе лише на рівні держави», — прокоментувала віце-президент Асоціації «Свинарі України» Оксана Юрченко, яка була присутня на зборах

FeedDinner 2018